- Reklama -
DomůKytarySwede a Super Swede New Gen: vlakové lodě značky Hagstrom

Swede a Super Swede New Gen: vlakové lodě značky Hagstrom

- Reklama -

Firma Hagstrom Guitars připravila pro letošní rok další modifikace nestárnoucího designu Les Paul, který nabízí mnohem více, než se na první pohled může zdát. Vlajkové modely Swede a Super Swede využívají osvědčenou mahagonovou konstrukci s topem z tvrdého kanadského javoru potaženém javorovou dýhou s výraznou plamínkovou kresbou. Šikmé hlavice u verzí 2023 byly zesíleny a používají nový volutový spoj, který jim dodává větší pevnost, upraven byl také ergonomicky tvarovaný spoj krku a těla a hmatník je postaven ze směsi Resinator s vlastnostmi ebenu.

Výraznou změnou je dvojice špičkových humbuckerů Lundgren Design – u krku varianta Alnico No. 2 (7.3 kOhm), u kobylky silnější typy Alnico No. 2 (8.3 kOhm) nebo Alnico No. 5 (13.2 kOhm), díky čemuž se razantně zvýšila zvuková kvalita těchto nástrojů. Hardware zahrnuje uzamykatelné ladicí strojky Hagstrom s poměrem 19:1, nulté pražce GraphTech Black Tusq XL, duální popruhové rolny, kobylku tune-o-matic a charakteristický struník stop-tail se samostatnými sustain bloky pro lepší rezonanci a definici jednotlivých strun.

Verze Swede dostala kratší menzuru 24.75 palců, zatímco Super Swede má fenderovskou menzuru 25.5 palců. Barvy: Crimson Flame, Dark Storm, Mandarin Burst, Gold. Cena: shodně cca 1700 dolarů včetně pevného pouzdra.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?