- Reklama -
DomůStudioIKM AXE I/O ONE: zvuková karta pro kytaristy

IKM AXE I/O ONE: zvuková karta pro kytaristy

- Reklama -

Společnost IK Multimedia uvedla na trh zvukovou USB 2.0 kartu Axe I/O One, kterou výrobce označuje jako „cenově dostupné audio rozhraní určené pro kytaristy a baskytaristy“. Nižší pořizovací částce odpovídá koncepce 1xin / 3xout, ovšem verze ONE se může také pochlubit celou řadou praktických funkcí převzatých z předchozího špičkového dvoukanálového modelu AXE I/O, představeného před čtyřmi lety, což nové kompaktní kartě výrazně přidává na flexibilitě.

Opět zde najdeme ovladač IK Z-TONE, jenž kromě změny vstupní impedance upravuje i zvukový charakter, počínaje ostřejším témbrem s pevnými konturami a konče hřejivějším objemnějším tónem. Integrován je buffer Class A JFET dodávající signálu další porci lampové vřelosti, pevné čitelné středy a potřebné harmonické složky. Naopak režim PURE nabízí méně zabarvený transparentní přednes, což mohou využít např. vokalisté nebo hráči na akustickou kytaru.

Ke kombinovanému XLR/jack vstupu je přiřazen diskrétní mikrofonní Class-A předzesilovač s fantomovým napájením, nechybí přepínač optimalizující zvuk při zapojení nástrojů s pasivní či aktivní elektronikou nebo sluchátková zdířka s vlastní hlasitostí. AD/DA převodníky jsou schopny pracovat s rozlišením 24-bit / 44.1 až 192 kHz, dynamický rozsah má maximum na hodnotě 108 dB.

Další konektivita sestává z výstupu Amp Out, který je možno využít např. pro re-amping, DIN konektorů MIDI In/Out, USB-C portu, dvou jackových výstupů a stejného počtu programovatelných vstupů pro externí volume/wah pedál nebo footswitch. Součástí dodávky je balíček obsahující aplikace AmpliTube 5 SE, Ableton Live Lite a TONEX SE s přístupem k tisícům nejrůznějších presetů, modelingu zesilovačů, pedálových řetězců a dalších sestav uložených na firemním ToneNETu.

Karta IK Multimedia AXE I/O ONE je dodávána společně se softwarovým balíčkem obsahujícím ToneX SE, AmpliTube 5 SE a Ableton Live Lite. Evropská cena včetně kabelu USB-A – USB-C a zmíněného softwaru se pohybuje okolo 160 eur. Rozměry: 130 x 52 x 145 mm, hmotnost: 370 g, minimální systémové nároky: macOS 10.11 / Windows 7 (obojí 64-bit).

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?