- Reklama -
DomůKytaryBoden RESQ:D: ekologické kytary od Strandbergu

Boden RESQ:D: ekologické kytary od Strandbergu

- Reklama -

Moderně koncipované headless kytary firmy Strandberg s duální menzurou nepatří mezi finančně nejdostupnější nástroje, což se švédská značka rozhodla napravit edicí Boden RESQ:D, tvořenou šesti, sedmi a osmistrunnými edicemi Standard (S6, S6T, S7, S8), Fusion NX (F6T), Plini Edition NX (I6T), Prog NX (P6T, P7T) a Original NX ( O6, O7, O8). Výslednou cenovku se podařilo snížit použitím původně vyřazených korpusů s přírodními vadami dřeva, které by v případě transparentních úprav byly viditelné a kazily by estetiku nástroje.

Tyto vady na kráse jsou často objeveny po procesu frézování a namísto jejich vyřazení jsou korpusy stříkány klasickou barvou, která případné vizuální vady samozřejmě překryje, přičemž kytara si stále uchovává kvalitní zvuk. V návaznosti na konkrétní model jsou k dispozici verze s javorovým topem a komorovaným tělem z mahagonu, bahenního jasanu či masivní lípy.

Javorový krk opatřený hmatníkem z rezonanční směsi richlite dostal patentovaný profil EndurNeck, zvolena byla dvojice pasivních firemních humbuckerů ovládaných pětipolohovým switchem hlasitostí plus tónovou clonou. Hardware Rev 7 sestává z pevné kobylky nebo vibrata s tubusovými ladicími mechanikami. První várka řady Boden RESQ:D byla opatřena lakem Pink Coral, ceny se pohybují v rozsahu 1500 až 1700 eur.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?