- Reklama -
DomůEfektyUniversal Audio UAFX Max, Galaxy a Del-Verb

Universal Audio UAFX Max, Galaxy a Del-Verb

- Reklama -

Americká značka Universal Audio má ve světě studiové techniky díky svým produktům špičkové kvality skvělé renomé, což výrobce v loňském roce potvrdil také novou efektovou edicí UAFX, přinášející do kytarových pedalboardů famózně zpracované digitální emulace analogových efektů. Letos se u Universal Audio rozhodli úspěšnou kolekci UAFX rozšířit o trojici modelů, tvořených pedály Max Preamp & Dual Compressor, Galaxy ’74 Tape Echo and Reverb a Del-Verb Ambience Companion, které opět bodují nadstandardní úrovní zvuku i flexibilitou.

Max Preamp & Dual Compressor nabízí modeling tří legendárních kompresor / limiterů a ikonického lampového mikrofonního předzesilovače, a to v podobě emulace známého kytarového kompresoru MXR Dyna Comp – v podstatě průmyslového standardu fungujícího od sedmdesátých let, virtuální verze lampového optického vintage kompresoru Teletronix LA-2A, na který má AU patentová práva, emulace další studiové legendy FET 1176, a také softwarové varianty elektronkového preampu UA 610, k němuž lze připojit dva z obsažených kompresorů.

Galaxy ‘74 Tape Echo and Reverb částečně vychází z vintage modelu Roland Space Echo z roku 1974, což se odrazilo na analogově znějícím hřejivém zvuku. Použit je vstupní okruh na bázi preampu Space Echo, nechybí funkce Tape Age zařazující do signálu interference klasického páskového dozvuku, vybírat je možno mody se simulacemi až tří magnetických hlav, přidružený je navíc reverb na bázi pružinového hallu a v neposlední řadě je v případě podržení footswitche Tap Tempo možno aktivovat režim nekonečného opakování.

Del-Verb Ambience Companion kombinuje delay a reverb, přičemž každá sekce disponuje trojicí modů. U delaye jsou to režimy převzaté z modelu UAFX Starlight: Tape EP-III ve stylu klasického EchoPlexu, Analog DMM evokující EHX Memory Man, a digitální delay Precision. V případě reverbu jsou k výběru následující rejstříky vypůjčené z UAFX Golden Reverberatoru: Spring 65 se zvukem pružinových hallů zesilovačů Fender, plate reverbu ve stylu studiové legendy EMT-140, digitálního reverbu odkazujího na Lexicon 224. Jednotka delaye dostala také modulační sekci s parametry Color a Mod.

Všechny efekty podporují editaci a další funkce prostřednictvím firemního mobilního softwaru, napájení obstarává standardní 9V DC adapter, kromě jackových konektorů s možností stereofonního zapojení zde najdeme port USB-C a tiché footwitche s bufferovaným bypassem.

Oficiální ceny pedálů Universal Audio UAFX Max Preamp & Dual Compressor, Galaxy ’74 Tape Echo and Reverb a Del-Verb Ambience Companion byly na českém trhu nastaveny shodně pod hranicí 9000 Kč. Rozměry: 14.1 x 9.2 x 6.5 cm, hmotnost: cca 570 g.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?