- Reklama -
DomůOstatníRobert Nebřenský, Tonya Graves, Anna K a další muzikanti se sejdou v...

Robert Nebřenský, Tonya Graves, Anna K a další muzikanti se sejdou v Jazz Docku

- Reklama -

Populární satirická dvojice hudebních YouTuberů #kumšt oživí v úterý 6. června svoje Duo Modřanka, parodující samohrajkové kapely. V klubu JazzDock se k nim na pódiu připojí přední čeští zpěváci a zpěvačky napříč generacemi, aby si ze sebe udělali srandu. Svoje největší hity v úpravách ala Duo Jamaha předvedou například frontman Vltavy Robert Nebřenský nebo zpěvačky Anna K., Tonya Graves, Dominika Hašková z We Are Domi, Aiko a další. Koncert se uskuteční v rámci desátého výročí muzikantského magazínu Frontman. Na akci též vystoupí čerstvá nominantka cen Anděl, Apollo i Vinyla Anna Vaverková, která patří k největším příslibům české elektropopové scény. Svojí hodinovou kytarovou smrští večer uzavřou The Atavists. Program v 19.00 zahájí živá podoba podcastu Na kafe s Davidem Pomahačem.

„V Jazz Docku během jednoho večera propojíme umělce, kteří rezonují mezi muzikanty, hudebními kritiky i fanoušky. Dojde na intimní indie pop Anny Vaverkové i tvrdý rock The Atavists. Velký prostor díky Duu Modřanka a předělaným hitům jejich hostů dostane také nadsázka a hudební humor,“ říká šéfredaktor magazínu Frontman Zdeněk Neusar s tím, že dramaturgicky sází na osvědčená zkušená jména jako je Robert Nebřenský, Anna K a Tonya Graves, ale také na mladé talenty, kterými jsou vedle Anny Vaverková bezesporu také Aiko nebo Dominika Hašková.

„Celou akci pořádáme ve spolupráci s firmou Fender. Už teď se můžete pochlubit svým sólem a získat Fender Player Stratocaster. Na místě pak bude možné vyhrát také pěkné kombo a další ceny. Se vstupenkami do Jazz Docku, které seženete na webu klubu, raději dlouho neotálejte, začínají mizet,“ dodává Neusar.

#Kumšt je satirický hudební YouTube pořad, který většina českých aktivních hudebníků zná. Obsah vytvářejí Matěj Belko (David Koller, Tata Bojs) a Petr Šťastný (Anna K, Ben Cristovao) a náplní jednotlivých dílů jsou parodie jednoduchých písniček v různých hudebních žánrech. Autoři a moderátoři pořadu poukazují na typické postupy a klišé jednotlivých žánrů a „zkouší“ v daném žánru složit písničku, která pak zazní na konci pořadu i s klipem. Duo Modřanka vychází z jejich dílu Jak prorazit s poctivým českým šlágrem.

První akce v podobném duchu se uskutečnila v Jazz Docku před pěti lety na pátých narozeninách časopisu. Jako hosté Dua Modřanka se tehdy představili Ewa Farna, Petr Čtvrtníček, Klára Vytisková, Xavier Baumaxa, Žofie Dařbujánová, Radek Škarohlíd, Honza Křížek nebo Bruno Ferrari.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?