- Reklama -
DomůKytaryVintage PAF humbuckery Missing Link Audio HD58

Vintage PAF humbuckery Missing Link Audio HD58

- Reklama -

Dvojice humbuckerů Historic Designed 58 z produkce firmy Missing Link Audio se zvukově i konstrukčně vrací ke klasickým snímačů typu PAF z padesátých let. Tomu odpovídá decentnější vinutí cívek, což se odrazilo na velmi konkrétním artikulovaném přednesu s výraznějšími muzikálními středy a čistými výškami. Kromě tlustého dřevitého tónu bodují oba modely nízkým šumem a dostatečným drivem i sustainem.

Použity byly cívky z butyrátu, pro vinutí byl zvolen speciálně navržený hladký smaltovaný drát, odkaz na dnes velmi ceněné a vyhledávané vintage předlohy představují i distanční podložky, výběrové tyčové magnety Alnico II a u základních modelů také jednoduchá kabeláž sestávající z jednoho vodiče a zemnícího opletu. Odpor kobylkového humbuckeru činí 7.7 kOhm, krkový typ disponuje odporem 7.2 kOhm.

Na výběr jsou za příplatek i verze se čtyřvodičovými kabely, umožňujícími různé konfigurace zapojení či rozepínání cívek, volit lze z variant s černými nebo zebra odkrytými cívkami, niklovanými nebo zlatými plechovými kryty a výrobce dodává také kvalitní potenciometry (1 MOhm, long / short shaft cca 8 dolarů) s mosazným závitem. Set vyjde na cca 300 dolarů, samostatné snímače mají shodnou cenovku 150 dolarů.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?