- Reklama -
DomůKlávesyHammond XK-4: varhany s emulací „Tone-Wheel“

Hammond XK-4: varhany s emulací „Tone-Wheel“

- Reklama -

Digitální varhany Hammond XK-4 v designu příbuzném se známým stage keyboardem SK Pro představují nástupce modelu XK-1c a kromě nového enginu nabízejí přepracovaný modeling elektronkových obvodů, pokročilý algoritmus se zvukem Leslie (efekt rotujícího reproduktoru) a v neposlední řadě i emulaci „Tone-Wheel“, efektovou sekci nebo řadu moderních funkcí včetně vylepšeného ovládání a barevného displeje.

XK-4 je vybaven zcela novým zvukovým novým MTW2 (Modelled Tone Wheel 2) , který přesně reprodukuje chování celkem 91 tónových koleček, jež jsou mechanickým srdcem všech vintage varhan Hammond. Tato pokročilá technologie umožňuje plně využít nedokonalosti dodávající vintage Hammondům jejich výjimečnost, jako je kolísání výšky tónu způsobené vůlí zmíněných koleček, či nestabilní hlasitosti v důsledku decentrace.

Klaviatura s 61 klávesami přináší prostřednictvím virtuálního vícekontaktního systému charakteristické chování klaviatury Hammond, přičemž daný systém funguje i při použití firemních MIDI pedalboardů (XPK-130G / 200GL, SK25). Hammond XK-4 je vybaven také ovládacími kolečky pro pitch bend a modulaci, hlavním ekvalizerem a uživatelsky přiřaditelnými enkodery a přepínači, které lze použít k ovládání interních funkcí a externích zařízení.

V případě efektu Leslie lze vybírat z osmi režimů (122, 145, 147 atd.), jenž jsou samozřejmě plně editovatelné (hlasitost, rychlost rotace atd.), integrovány jsou čtyři typy overdrivu (Tube, Solid, Clip, EP amp) a dvě multiefektové jenotky obsahují kompresor, wah, tremolo, ring modulator, phaser, flanger, choru,s auto pan a delay.

Vedle modelingu ikonických Hammondů B3, který zohledňuje i charakter starých transformátorů dodávajících vintage modelům jejich plný a muzikální zvuk, nabízí banka presety italských, britských a japonských tranzistorových varhan včetně tradičních píšťalových verzí. Součástí jsou také proprietární jednotky Hammond Chorus/Vibrato a Touch-Response Percussion s možností volby mezi třemi generacemi virtuálního modulačního skeneru.

Hammond XK-4, jehož šasi dostalo stylové bočnice z masivního bukového dřeva, disponuje linkovými L/R výstupy, zdířkami Rotary a Organ Pedal Out, sluchátkovým výstupem, Aux In, jackem pro CU-1 „Half Moon“ switch, dvojicí USB portů a 11pinovým terminálem pro speciální kabel sloužící k připojení reálného Leslie kabinetu. Tento mod automaticky odpojí z linkových výstupů voicingy Drawbar plus Tranzistor a také vypne digitální Leslie emulaci.

 

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?