- Reklama -
DomůBaskytaryOsmi a desetistrunné basy FM Guitars Classic

Osmi a desetistrunné basy FM Guitars Classic

- Reklama -

Butiková značka FM Guitars, za níž stojí talentovaný multiinstrumentalista Felix Martin, připravila inovovanou řadu baskytar ze série Classic (FMBC) s dvojicí hmatníků, snímači v konfiguraci PJ a tradičněji koncipovaným tělem. Každý model je speciálně navržen s ohledem na ergonomii pro hru tappingu i tradičnější baskytarové techniky. Pro daného výrobce typická konstrukce, kdy oba hmatníky sdílejí stejnou základnu krku, je nabízena v konfiguracích 4 + 4 nebo 5 + 5, takže hráč má k dispozici osmi či desetistrunný nástroj s nezávislou elektronikou.

„Široký krk dává jedinečný plnější zvuk a snímače Precision / Jazz jsou ideální pro jeho zachycení, protože jsou velmi přirozené a spíše zvýrazňují než upravují zvuk samotné baskytary. Tělo těchto verzí je více zaoblené, což jim dodává klasický vzhled,“ říká Felix.

Vzhledem ke custom produkci těchto headless modelů je možno objednat varianty s různými topy, vybrat lze i délku či typ (DualScale) menzury, povrch hardwaru, barevné odstíny apod. Krkový single coil i střední půlený snímač jsou navrženy Felixem Martinem, ale firma nabízí i snímače značek EMG, Fishman, Seymour Duncan atd.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?