- Reklama -
DomůKytaryHigh-endový Solar XF6FRFSB: pocta Dimebagu Darrellovi

High-endový Solar XF6FRFSB: pocta Dimebagu Darrellovi

- Reklama -

Společnost Solar Guitars, v jejímž čele stojí populární youtuber a kytarista Ola Englund, poprvé vstoupila na trh špičkových elektrických kytar uvedením své nové edice European Master Series, která startuje modelem Solar XF6FRFSB, vycházejícím ze signatury Dimebaga Darrella, bývalého člena legandární Pantery. Základnu těla z výběrového „stařeného“ afrického mahagonu doplňuje top z plamínkového javoru (kvalita AAA) v odstínu Solar Burst. Mahagonový lepený krk s profilem C-Thin nese hmatník ze směsi Richlite s proměnlivým radiusem 12 – 14 palců, osazený 22 středně silnými pražci z nerezové oceli.

Struny, uchycené v uzamykatelném dvouzvratném vibratu Schaller Lockmeiser (Floyd Rose), míří přes zámky nultého pražce do zamykatelných ladicích strojků Schaller M6 Mini MT, upevněných v reverzní hlavici stříkané stejným lakem jako top korpusu. Kytara s menzurou dlouhou 24.75 palců využívá zakázkově vinuté humbuckery Solar Modern SA56BEU a SA56NEU, které mají modernější a agresivnější projev než standardní firemní snímače Solar Alnico V. Jednoduché ovládání sestává z třípolohového přepínače, společné hlasitosti a killswitche.

„Cíl byl od začátku jasný – žádné kompromisy,“ říká o modelu XF6FRFSB viceprezident firmy Solar Joe Delaney. „Vezměte ty nejlepší materiály, nejlepší hardware a nejlepší kytaráře, schopné ohlídat každý detail, a výsledek je neuvěřitelně uspokojivý.“ Cena včetně pevného pouzdra MCX Custom, servisních líčů a certifikace se pohybuje okolo 3800 dolarů.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?