- Reklama -
DomůEfektyFoxgear Echosex 3°: delay Stevea Lukathera

Foxgear Echosex 3°: delay Stevea Lukathera

- Reklama -

Při příležitosti oslav desátého výročí existence mnohokrát oceněného pedálu Echosex představila firma Foxgear speciální model Steve Lukather Echosex 3. Studiová legenda a kytarista kapely Toto používá tento typ preamp/delaye už od roku 2014, a to jak při nahrávání, tak i na pódiu. „Echosex 3° je nejdůležitějším a nejpoužívanějším efektem v mém pedalboardu. Je vždy zapnutý a představuje zásadní součást mého zvuku velkou součástí mého zvuku,“ říká Lukather.

Výroční edice má na rozdíl od standardní řady vyznačeny značky pozic potenciometrů, které Lukatherův technik Jon Gosnell označil zelenou fixou, takže vlastníci tohoto Echosexu si mohou vyzkoušet i Lukeovo oblíbené nastavení. Kromě dozvukové sekce s prodlevou v rozmezí 35 až 730 ms je delay osazen také předzesilovacím elektronkovým okruhem věrně reprodukujícím předzesilovací obvod z ikonického modelu Binson Echorec.

Systém emuluje jednu přehrávací hlavu původního Echorecu, aktivační footswitch doplňuje nášlapný spínač tap tempa a kromě tradičních parametrů zde najdeme i funkci Age Of Damage, jenž zvukově simuluje opotřebení mechanických částí, přidává muzikální 3D modulaci a při maximální hodnotě dochází k mírnému náhodnému posun výšky tónu. Signálová cesta je striktně analogová a s pomocí relé je instalován režim true bypass. Cena: cca 430 dolarů.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?