- Reklama -
DomůKytaryFender připravuje repliku Bonamassova Nocasteru 1951

Fender připravuje repliku Bonamassova Nocasteru 1951

- Reklama -

Kytarista Joe Bonamassa na svém instagramovém profilu oznámil, že svého cenného Nocastera z roku 1951 ponechal dočasně v Custom Shopu firmy Fender, kde bude sloužit jako předloha k výrobě připravované limitované edice. O produkci speciální kolekce čítající 100 kusů se postará kytarář Greg Fessler, který už má na svém kontě stavbu detailních kopií nástrojů Stevie Ray Vaughana, Jeffa Becka nebo Yngwieho Malmsteena.

Nocaster 1951 je podle Bonamassy nejdynamičtější nástroj, na který kdy hrál. Předchozí majitel nahradil krkový single coil vintage humbuckerem Gibson PAF (sériové č. 1755), což byl také jeden z důvodů, proč si bluesrocková megastar v hollywoodském Guitar Centre tuto kytaru před lety pořídila

Nocastery nesly původně označení Broadcaster, ale po sporu s firmou Gretsch, která pod stejným názvem prodávala bicí soupravu, odstranil Fender nápis Broadcaster z hlavice a po čase jej nahradil známým označením Telecaster. Originální verzi představuje Bonamassa na přiloženém videu natočeném ve spolupráci se značkou Ernie Ball.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?