- Reklama -
DomůKytaryoPik: optický snímač od Light4Sound

oPik: optický snímač od Light4Sound

- Reklama -

V roce 2017 představila firma Light4Sound první prototyp revolučního optického snímače, který byl v průběhu tří let vylepšen a pod označením oPik jej značka nyní prezentuje v kampani na Kickstarteru. Na rozdíl od konvenčních magnetických snímačů využívá novinka ve formátu humbuckeru optické senzory, takže ji lze osadit do nástrojů s kovovými i nylonovými strunami.

Aktivní obvod s analogovou signálovou cestou detekuje vibraci strun pomocí infračervených LED diod. Patentovaná technologie je schopna odfiltrovat okolní světlo, takže oPik je funkční za jakýchkoliv podmínek. Integrovaný Bluetooth modul zajišťuje komunikaci s mobilní aplikací, umožňující nastavení síly výstupu, hlasitosti jednotlivých strun nebo jejich frekvenční rozsah a vybrané předvolby lze ukládat do presetů.

Přísun energie obstarává proprietární napaječ 9V 150 mA ve formě krabičky uložitelné do pedalboardu, napájení je vedeno přes nástrojový TRS kabel. Dostupná má být prozatím kobylková verze, ale podle slov výrobce je ve vývoji také krková varianta. oPik se v distribuci objeví pravděpodobně v říjnu za cenu okolo 180 dolarů.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?