- Reklama -
DomůZesilovače a boxyBogner Ecstasy 25: malá a trochu utajená verze slavného aparátu

Bogner Ecstasy 25: malá a trochu utajená verze slavného aparátu

- Reklama -

První série tříkanálového stowattového zesilovače Bogner Ecstacy, patřícího mezi ikonické luxusní aparáty moderní high-gainové éry, letos slaví 25 let od svého uvedení na trh a designer Reinhold Bogner se toto výročí rozhodl připomenout kompaktnější verzí, která nese název Ecstasy 25. Model byl údajně k vidění na zimním veletrhu NAMM, ale do katalogu výrobce se z nějakého důvodu dosud nedostal. Je možné, že firma počítala pouze s úzce limitovanou edicí objednávanou na zakázku prostřednictvím vybraných prodejců.

U předzesilovače s lampami 12AX7 zůstala zachována tříkanálová koncepce s nezávislými gainy, hlasitostmi a také možností aktivace integrovaného boostu pro nakopnutí vstupního obvodu. Čistý kanál Clean je vybaven dvoupásmovými korekcemi a funkcí Bright, zatímco zkreslené větve Crunch/Lead (zvuky originálních Blue/Red kanálů) disponují společnou čtyřpásmovou ekvalizací doplněnou přepínači Vintage a Dynamic.

Mod Vintage přináší u kanálu Crunch zvuk režimu Plexi (Marshall Super Lead) převzatého z klasického modelu Bogner Ecstasy 101b a okruh Lead se současně přepojí do režimu Blue původně přiřazenému ke kanálu Crunch. Spínač Dynamic aktivuje u obou zkreslených kanálů obvod s voicingem novější verze Ecstasy 20th Anniversary.

Na zadní straně je umístěn síťový spínač Power, trojice reproduktorových výstupů s impedancemi 4/8/16 ohmů a funkcí Bite, linkový výstup, send/return sériové efektové smyčky s vypínačem a ovladačem returnu, nechybí XLR konektor s emulací boxu doplněný odepínáním uzemnění, tlačítkem Voice, potenciometry Position/Axis pro doladění pozice virtuálního mikrofonu a samozřejmostí je zdířka externího footswitche volícího kanály (1/2/3), boost a ef. smyčku.

Koncový zesilovač je zapojen ve třídě AB s fixním biasem, dvojice elektronek EL84 poskytuje výkon 25 W a součástí jednotky je odporová brzda umožňující odpojení kabinetu při tichém nahrávání. Bogner Ecstasy 25 (XTC 25) se na trh dostal jak v klasické variantě s dřevěnou skříní potaženou koženkou, tak i v retro provedení „lunch-box“ s kovovým šasi se zakulacenými rohy. Trochu překvapivé je, že butiková značka přenesla výrobu tohoto ručně kompletovaného modelu do továrny v Makedonii

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?