- Reklama -
DomůZesilovače a boxyCelolampové vintage aparáty Silktone Astro

Celolampové vintage aparáty Silktone Astro

- Reklama -

Společnost Silktone uvedla na trh retro edici Astro, tvořenou kompaktním zesilovačem a dvojicí komb 1 x 12, lišících se 25 W reproduktorem s keramickým či Alnico magnetem. Obvody staví na elektronkách 1 x 12AX7, 1 x KT66 a 1 x 5AR4, maximální výkon 12 W lze díky reaktivnímu attenuatoru snížit na hodnotu 0.5 W při impedanci 8 ohmů a výkonovou lampu KT66 lze bez nastavování předpětí vyměnit za typy 6V6, 6L6 nebo EL34, i když konstruktér Charles Henry udává, že verze KT66 je z těchto lampových možností nejmuzikálnější.

Minimalisticky řešená koncepce obvodu umožňuje lépe reprodukovat jemné nuance kytarového soundu a poskytuje také masivnější projekci. Tomu odpovídá i skutečně přímočaré ovládání v podobě potenciometrů hlasitosti, tónové clony a třípolohového voicingového switche. Ovladač clony je unikátní v tom, že upravuje současně výšky i basy – tónová clona nastavená na pozici 12 h. přináší ekvalizační neutralitu, otáčením po směru hodinových ručiček dochází k zesílení výšek a zároveň snížení basů, otáčením proti směru se basy naopak zesilují a výšky upozaďují.

Zmíněný spínač nabízí mody Dense pro plné středy, Light pro snížení úrovně těchto pásem, nebo režim Raw Silk, který obchází okruh tone-stacku, což má vliv na nárůst gainu. Díky těmto ovládacím prvkům si hráč může vybírat z nezvykle široké škály zvuků. Ceny se na americkém trhu pohybují v následujících relacích. Silktone Astro Head cca 1500 dolarů, Silktone Astro Combo / keramické repro cca 1600 dolarů, Silktone Astro Combo / Alnico repro cca 1700 dolarů.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?