- Reklama -
DomůEfektyAmbientní delay Walrus Audio Fable Granular Soundscape Generator

Ambientní delay Walrus Audio Fable Granular Soundscape Generator

- Reklama -

Firma Walrus Audio letos představila neobvykle koncipovaný delay s označením Fable Granular Soundscape Generator, jenž vytváří netradiční textury pomocí pěti programů granulárního delaye, postavených na algoritmech samplování a choppingu. Fable využívá duální signálovou cestu zpětné vazby, kdy díky dvojici DSP čipů prochází vstupní signál dvěma samostatnými efekty zapojenými v sériovém modu a ovládanými nezávislými potenciometry Feedback a Regen. Poté jsou obě cesty opět vedeny přes DSP čipy a odtud míří na výstup.

Mezi další nastavitelné parametry patří Time, Tone, Mix, Mod a specifická funkce X, upravující vše od velikosti zrna až po změny výšky tónu. Nechybí footswitch pro tap tempo, rychlost momentální modulace nebo time warping, krabička je zapojena v bufferovaném režimu a napájena prostřednictvím 9V zdroje.

Jednotlivé programy delaye

I. – Reverse Delay into Reverse Granular
II. – Forward Delay into Octave Up Granular
III. – Analog Delay into Octave Down Granular
IV. – Multi-Tap Granular into Multi-Tap Granular (Grain-Verb)
V. – Forward Delay into Randomized Pitch Granular

Granulární efekt je technika digitálního zpracování mikrovzorkování, při níž se z vyrovnávací paměti delaye čtou krátké vzorky zvané zrna. U pedálu Fable mohou hráči tato zrna upravovat manipulací s délkou vzorkování, polohou a velikostí vyrovnávací paměti, ze které jsou načítána. Lze je přehrávat dvojnásobnou nebo poloviční rychlostí pro posun výšky tónu a roztažení času, přehrávat je obráceně, číst je z více pozic apod., a dosáhnout tak různých zvukových ploch. Cena se pohybuje okolo hranice 300 dolarů.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?