- Reklama -
DomůBaskytarySérie AB2: první basy od Solar Guitars

Série AB2: první basy od Solar Guitars

- Reklama -

Značka Solar doposud vyráběla výhradně kytary, a to jak verze evokující řadu Ibanez RG s agresivnějším designem, tak nástroje inspirované Explorerem, Flyingem V nebo Les Paulem. Nyní se agilní společnost rozhodla představit první basovou edici AB2, zahrnující jeden čtyřstrunný model AB2.4 BOP s menzurou 34 palců a dvě pětistrunné varianty AB2.5 RB a AB2.5 AN opatřené delší menzurou 35 palců, pozitivně ovlivňující rezonanci struny H.

Novinky, vycházející z úspěšné firemní kolekce superstratů Type A, míří podobně jako ostatní produkce Solar Guitars především na metalově orientované hráče, nicméně kvalitní materiály a flexibilní elektronika samozřejmě umožňují využití těchto nástrojů i v jiných žánrech. Korpus z bahenního jasanu, olše nebo dřeva sungkai doplňuje krk s C-profilem, lepený ze tří kusů javoru proložených dvěma pláty odolné jatoby a ebenový hmatník nese 24 jumbo pražců.

Hardware sestává z kobylky High-Mass a odlehčených jednořadých strojků s ladicím převodem 17:1, usazených do reverzní hlavice. Basy jsou osazeny dvojicí soapbar snímačů Solar Tesla napojených na proprietární preamp s ovladači volume, balance a dvoupásmových korekcí. Čtyřka AB2.4 BOP v laku Black Open-Pore Black je dostupná za cca 700 eur, pětky AB2.5 RB a AB2.5 AN v úpravách Roasted Brown Matte a Aged Natural Matte vyjdou shodně na cca 850 eur.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?