- Reklama -
DomůBicíRoland D-Flux: výroční prototyp elektronického bicího kitu

Roland D-Flux: výroční prototyp elektronického bicího kitu

- Reklama -

Elektronické bicí soupravy Roland řady V-Drum patří k tomu nejlepšímu, co současný trh v dané nástrojové kategorii nabízí. I přes tento fakt, ale tradiční japonský výrobce nenechává nic náhodě a připravuje se na další produktovou ofenzivu, o čemž nepřímo svědčí prototyp kitu nesoucího označení D-Flux, jenž připomíná nedávné padesáté výročí vzniku značky.

Díky nově vyvinutým padům D-Flux, které zdědily geometrický tvar bubnů Alpha Drum, prvních elektronických bicích souprav Roland z roku 1985, které pro dosažení realistického zvuku využívaly digitální syntézu PCM křivek, lze jednomu padu přiřadit více zvuků, jako jsou např. vysoké chromatické tóny, akordy nebo dlouhé basové tóny s filtry a rytmickou modulací. Pro basový buben vyvinul Roland unikátní konstrukci, včetně pedálu se dvěma beatery a dvojicí řetězů, která nahrazuje konvenční blánu a umožňuje dosáhnout široké dynamické škály.

S projektem D-Flux (D = Delta) směřuje Roland k další etapě vývoje svých bicích, které by mohly, vzhledem k akvizici firmy Drum Workshop, používat i prvky typické pro modely americké firmy DW. Kit D-Flux by se měl vydat na celosvětové turné, kde si jej budou moci bubeníci vyzkoušet.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?