- Reklama -
DomůKytaryLegendární britská značka Burns je zpět

Legendární britská značka Burns je zpět

- Reklama -

Společnost MI Trade News, zastoupená Simonem Gilsonem a Terrym Hopem, bývalými vlastníky sítě PMT, největšího britského řetězce obchodů s hudebními nástroji, se rozhodla vzkřísit slavnou značku Burns. Tradiční výrobce kytar, jehož historie sahá až do roku 1959, slavil největší úspěchy v 60. a 70. letech, kdy na jeho nástroje hráli např. Elvis Presley, The Shadows, Marc Bolan a později také Jimmy Page nebo Gary Moore.

V průběhu let prošla značka několika proměnami včetně období, kdy byla poté, co ji koupila americká společnost Baldwin Piano Company, známa jako Baldwin Burns. V roce 1992 přešel Burns London do vlastnictví anglického konstruktéra Barryho Gibsona (žádná spojitost s firmou Gibson), jenž pod tímto logem vyráběl repliky vintage modelů Burns a masovější produkci obstarávaly asijské pobočky.

Nová éra firmy Burns by měla započít v příštím roce, kdy společnost představí první sérii standardních nástrojů následovaných speciály z londýnského Custom Shopu. V současnosti probíhají revize původních projektů a zvažují se i možnosti produkce dosud nevyráběných edicí podle původních návrhů zakladatele Jima Burnse.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?