- Reklama -
DomůEfektyJ. Rockett El Hombre: distortion ve stylu Billyho Gibbonse

J. Rockett El Hombre: distortion ve stylu Billyho Gibbonse

- Reklama -

Díky pedálům Archer, The Dude nebo signovaným efektům Marka Lettieriho si firma J. Rockett Audio Designs vydobyla mezi kytaristy renomé výrobce kvalitních zkreslovačů s osobitým soundem. V podobném duchu se nese i model El Hombre, označovaný jako Texas Blues Overdrive, který je podle slov vývojářů z J. Rockett poctou dnes už klasickému zvuku kytar Billyho Gibbonse z raných alb Tres Hombre a Fandango skupiny ZZ Top.

El Hombre představuje dynamický overdrive s přesahem do teritoria fuzzu, jenž je zároveň schopen zachytit odezvu a harmonické vlastnosti zesilovače, a byl navržen tak, aby citlivě reagoval na atak trsátka a potenciometr kytarové hlasitosti. Šasi zdobené grafikou lebky nese ovladače Volume, Gain a Bite, kdy posledně jmenovaná funkce umožňuje plynulé nastavení rejstříků, počínaje hladšími tóny evokujícími vyhlášené aparáty Dumble, až po britský typ zvuku postavený na Marshallu Super Lead Plexi.

Pedál s proudovým odběrem 18 mA je ručně kompletován v USA, napájení obstarává standardní 9V zdroj a footswitch je zapojen v režimu true bypass. Efekt o rozměrech 12 x 6.4 x 5 cm a hmotnosti 450 g vyjde na cca 220 eur.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?