- Reklama -
DomůKytaryGuitarCon: Czech Luthiers je za námi...

GuitarCon: Czech Luthiers je za námi…

- Reklama -

Navštívili jsme s Jirkou Hymplem (to je kamarád, kterému to brzo musí dojít) akci, která se jmenuje GuitarCon: Czech Luthiers. Tento ročník byl věnován českým výrobcům kytar, kytarových aparatur a příslušenství. Akce se konala v prostorách kavárny  Pracovna & Lascafe. Jsou to krásné prostory. Zvlášť zadní studovna, či jak to nazvat, kde probíhala hlavní část večera.

Hutnější část akce měla svůj prostor v přilehlém domě ve druhém patře. Tam sídlí kytarové studio, kde vyučují hru na kytaru – Zase ty kytary.

K akci samotné.
Pořadatel na úvod vysvětlil zúčastněným smysl celé akce a také jakým směrem by se v budoucnu měl GuiatCon ubírat. Posléze promluvili i pozvaní vystavovatelé a hosté, kterými byl např. Maťo Mišík (kytarista a autor Youtube seriálu Kytarová zbrojnice) nebo Dan Friml (hudebník a producent).

Vzhledem k tomu že na akustické kytary nehrajeme, koukali jsme především po elektrických. Zaujaly nás i vystavené aparáty které vykazují, jak bych to nazval, nutnou dávku energie a dalo by se říct – slušného zkresleného zvuku zvaného Dž, Dž. Ano, jak správně čtete Dž Dž. A tak jak to jinak mohlo dopadnout, než že jsme většinu času strávili v tzv. „hlasitém pavilonu“ v druhém patře přilehlého domu, kde se akce konala.

Posadili jsme se na křídla letící mašiny zvané Coffee Custom Cabs. Jejich zesilovač zvaný Djezva 60 je velmi povedený. Krásně vyslovuje i v těch nejpodladěnějších stupnicích.

Vedle Coffee jsme v druhém patře mohli slyšet Marshall JTM 45 v kombinaci s bednou Vivian, která notně připomínala klasickou bednu Marshall 1960A. Nejen zvuk, ale i vzhled je podobný. Nutno říct: nehrálo to špatně, nicméně jsme se shodli, že tohle už tady bylo a bude. Pokud by ale někdo chtěl tygrovanou bednu, Vivian je možná jediná firma na světě, která vám ji udělá. Firma Vivian zde vystavovala i své kytary.

A teď k samotnému zážehu: na většinu věcí zahrál buď Jirka Hympl a jeho pravá ruka zvaná kladivo nebo Vašek Skalický, specialista na čisté a crunch zvuky. Je tak skvělý muzikant, že vyloudí krásný zvuk i z kytar do kterých byste to neřekli.

Zasekli jsme se u firmy Miles a jejich plechové kytary Jawa. Klobouk dolů. Tahle kytara, i když nejsme příznivci uštěkaných Telecasterů, je fantastická. Nazvali bysme ji takhle: Tohle je kytara na brutální country…

Všem, kdo by chtěli v budoucnu na podobnou akcidorazit, doporučujeme vzít si vlastní nástroj. Je to lepší v případě, že si opravdu chcete něco pěkně vyzkoušet a udělat si objektivní názor na zesilovač či bednu.

Jaký smysl má celá akce pro vystavovatele či účastníky nebudeme hodnotit, protože toto hodnocení je čistě individuální věc každého z nás. Pro nás to byla akce příjemná se spoustou setkání se skvělými lidmi a o to šlo…

PS: Speciální díky Alešovi Hudcovi z Coffee za zapůjčení kapesníku s trsátkem, díky moc Aleši.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?