- Reklama -
DomůEfektyCTC Unobtanium: drive se zvukem Klonu Centaur a aparátu Dumble

CTC Unobtanium: drive se zvukem Klonu Centaur a aparátu Dumble

- Reklama -

Zkreslovací pedál, kterému společnost Crazy Tube Circuits dala název Unobtanium, kombinuje dvojici nezávislých okruhů vycházejících z ikonického overdrivu Klon Centaur a neméně legendárních aparátů z dílny konstruktéra Alexandera Dumblea. Pravá strana panelu, patřící drivu postavenému na germaniových diodách, je osazena hlasitostí, gainem, clonou a páčkovým spínačem Stock/Mod, ovlivňujícím míru gainu a komprese. Vedle tohoto prvku je umístěn také druhý přepínač volící mezi bufferovaným a true bypassem.

Levá strana je vyhrazena pro sekci „Dumble“ vybavenou ovladači gainu, hlasitosti, clony, parametrem Emphasis (pre-drive EQ) a dvoupolohým přepínačem pro výběr voicingových modů SSS (transparentní, mírně čistší drive) a ODS (více gainu, výraznější středy a harmonické složky). Kromě toho je uvnitř šasi k dispozici dvojice malých trimrů pro doladění basů u kanálu SSS a boostu u modu ODS.

Dva footswitche jsou napojeny na relé, takže do signálu nepronikají žádné lupance, využít lze výstup pro externí footswitch i efektovou smyčku. Napájení řeší 9V adapter, ale poté je napětí vedeno přes konvertor, který navýší hodnotu na 18 V. Oficiální cena: 289 eur.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?