- Reklama -
DomůStudioStudiové monitory Kali Audio IN-5

Studiové monitory Kali Audio IN-5

- Reklama -

Kalifornská značka Kali Audio patří k předním inovátorům v oblasti audio techniky, což potvrzují i nové studiové monitory typu IN-5 ze série Independence. Třípásmové aktivní boxy osazené koncovou tri-amp jednotkou Class-D o celkovém výkonu 160 W jsou vybaveny pětipalcovým basovým wooferem (80 W) doplněným koaxiálním středovým měničem (40 W) s průměrem 4 palců a optimalizovaným povrchem membrány, jejíž střed je vyhrazen pro palcový výškový tweeter (40 W).

Kabinety s mimořádně realistickým, ve všech ohledech přesným přednesem, disponují čelním bassreflexem a dvojicí crossoverů s dělicími pásmy 280/2800 Hz, frekvenční odezva se pohybuje v rozpětí 39 Hz – 25 kHz a maximální hodnota SPL činí 115 dB. Ovládání umístěné na zadním panelu tvoří potenciometr hlasitosti se zdvihem až +6 dB, a osm malých DIP spínačů sloužících pro výběr z šesti typů filtrace, optimalizaci projevu v závislosti na umístění či instalaci monitorů a další funkce.

Konektivita sestává z trojice vstupů zastoupených klasickou RCA zdířkou a symetrickými standardy TRS / XLR. V českých obchodech lze skutečně povedené a v nezávislých recenzích velmi kladně hodnocené nearfieldy Kali Audio IN-5 o rozměrech 382 x 286 x 205 mm a hmotnosti 10.4 kg pořídit za cenu pohybující se pod hranicí 9000 Kč za jeden kus.

Na otázku prodejnosti nás Nate ředitel marketingu Kali Audio ujistil, že se in5 prodávají velmi dobře a to jak ve Spojených státech tak i v Evropě. Na dotaz prodejnosti v segmentu home vs. profi odpověděl (in5 se prodávají od 15.2.2021), že se prodávají skvěle jak na domácí použití, tak je ve velkých počtech kusů nakupují i velká profesionální studia.

A co nám na jejich zvuk říkají mistři zvuku z českých studií?

Přemysl Sedlák (Prema Studio)

Co oceňuji na Kali IN-5, tak je jejich smysl pro prostor, vtáhnutí posluchače hluboko dovnitř nahrávky. Nepřidávají, ani neubírají, hrají velmi rovně. V rámci pořizovací ceny, se dle mého názoru bavíme o velmi dostupných profesionálních monitorech.

Petr Kakaxa Fleissig (3 Bees Studio)

Kali Audio udělali s IN-5 velký pokrok a potěšili všechny, kteří pokukovali po jejich starších modelech LP-6, 8 a IN-8. Ty zaujaly bohatým a poměrně dobře vyladěným spektrem za málo peněz. Hodně lidí ale odradil velmi vysoký vlastní šum monitorů a mírně zavřený, málo prostorový zvuk.

Z IN-5 teď máme obrovskou radost, protože nešumí prakticky vůbec, spektrálním vyladěním patří k jedněm z nejlepších a i prostorovost se zlepšila.

Další bod má ode mne firma za odvahu: použitím u 3-pásem netradičního malého 5-palcového basového reproduktoru v kombinaci se 4-palcovým středem, uvnitř kterého je umístěn tweeter. Monitor má tak dost zvláštní, užší a vyšší rozměry. Odměnou je naprosto perfektní frekvenční návaznost na výhybkách jednotlivých reproduktorů, kde namísto obvyklého (a dříve v IN-8 u firmy použitého) 8-palce, je přechod z 5-palce na 4-palec snem každého konstruktéra, nemluvě o souosé koncepci v přechodu ze 4-palce na výškáč, která vede k perfektní sfázovanosti a tím přesnosti v detailech.

Mně osobně nyní slouží jako monitory B, na které ze svých referenčních APS Klasik 2020 nejčastěji přepínám. Oproti Klasik mají mírně slabší nižší středy a prostor vpředu/vzadu, což ale přispívá k jejich čitelnosti.

Jsou neagresivní, bohaté, čisté a zřetelné, příjemně se na ně poslouchá, přičemž jsou stále ale i docela dosti přísné. Navíc obava, že jako menší bedny nepůjdou dostatečně hluboko, se nepotvrdila, jdou řádově do stejných hloubek jako 7 nebo 8-palce.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?