- Reklama -
DomůKytarySignovaný „Telecaster“ Vola Guitars Vasti KJM J1

Signovaný „Telecaster“ Vola Guitars Vasti KJM J1

- Reklama -

Japonská butiková firma Vola Guitars postavila pro francouzského fusion-jazzového kytaristu Kaspara Jalilya luxusní signovaný model Vasti KJM J1, jenž svým tvarem sice evokuje Telecaster, ale na rozdíl od této letité klasiky nabízí komorovanou konstrukci, vibrato a flexibilnější elektroniku s trojicí snímačů v konfiguraci HSH. Pro stavbu dutého korpusu s jedním ozvučným F-výřezem byla vybrána olše a krk z jednoho kusu praženého javoru opatřeného profilem Vola-C je k tělu připevněn čtyřmi vruty přes ergonomický spoj.

Hmatník ze stejného materiálu má radius 12 palců a nese 24 jumbo pražců z nerezové oceli plus ořech ze směsi GraphTech TUSQ široký 42 mm. Nástroj se standardní menzurou dlouhou 25.5 palců využívá dvojici humbuckerů Vola VHC a střední single coil Vola VS-1. Snímače jsou ovládány společnou hlasitostí, tónovou clonou, pětipolohovým nožovým switchem a páčkovým přepínačem rozepínajícím cívky.

Struny kotví ve vibratu Gotoh 510TS-FE1 s ocelovým sustain blokem a ladění zajišťují uzamykatelné strojky identické značky. Ruční výrobu modelu v odstínech Satin White nebo Satin Black, kombinovaných se zlatým hardwarem, obstarává japonská centrála značky, cena včetně kvalitního gig bagu se pohybuje okolo 1830 dolarů.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?