- Reklama -
DomůEfektyNové pedály z produkce Rogera Mayera

Nové pedály z produkce Rogera Mayera

- Reklama -

Legendární konstruktér Roger Mayer se rozhodl ohlédnout o více než půlstoletí zpět, tedy do doby, kdy začal navrhovat efekty pro Jimiho Hendrixe, Jeffa Becka nebo Jimmyho Page. Právě prvním jmenovaným hráčem se Mayer nechal inspirovat při vývoji čtveřice zkreslovačů Axis, Spitfire, Visage a Voodoo Blues 2022, reprezentujících myšlenku, jak by mohl Hendrixův pedalboard vypadat v současnosti. S jedinou výjimkou jsou modely osazeny pouze ovladači hlasitosti a gainu, ale uvnitř šasi najdeme u některých verzí také malé switche rozšiřující zvukové možnosti těchto efektů.

Roger Mayer Axis 2022 – upravená verze znějící odlišně od známého zkreslení Fuzz Face má na rozdíl od předlohy interní spínače nabízející celkem 27 zvukových kombinací, pohybujících se od lehkého boostu až po saturovanější tón s různým frekvenčním zabarvením.

Roger Mayer Spitfire 2022 – fuzz s masivním tónem blízkým lampovým aparátům Marshall Super Lead a zachovávajícím charakter nástroje, což byl jeden z důležitý aspektů Hendrixových nahrávek.

Roger Mayer Visage 2022 – vychází z úprav, které Mayer dělal na pedálech typu Fuzz Face v době, kdy spolupracoval s Jimim Hendrixem. Nechybí interní přepínače s 45 kombinacemi, křemíkové tranzistory a modifikovaný nízkošumový okruh.

Roger Mayer Voodoo Blues 2022 – pečlivě navržený FET obvod s přidaným ovladačem tónové clony, muzikální čitelný sound s dostatečnou kompresí a rovnoměrně rozloženými harmonickými složkami majícími vztah k základnímu tónu.

Všechny modely z kolekce Roger Mayer 2022, představující modifikované starší předlohy (viz video), jsou osazeny šestivrstvou deskou s plošnými spoji, což znamená, že jsou vnitřně trojnásobně stíněné, a zároveň extrémně tiché a odolné vůči všem formám externího elektrického šumu.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?