- Reklama -
DomůKytaryGrez Guitars Mendocino Junior ze stoleté sekvoje

Grez Guitars Mendocino Junior ze stoleté sekvoje

- Reklama -

Firma Grez Guitars vzdává hold elektrickým kytarám z padesátých let modelem Mendocino Junior, jehož tělo je vyrobeno z jednoho celistvého kusu 100 let starého sekvojového dřeva. Lehký nástroj ve vintage stylu je vybaven špičkovými prvky, včetně jednodílného krku z vzácného honduraského mahagonu a hmatníku z makasarského ebenu s rádiusem 12 palců, 22 pražci a javorovými intarziemi, kompenzovanou kobylkou MojoAxe Wrap a povrchovou úpravou Satin Nitro.

Elektronika zahrnuje jediný single-coilový snímač Wolftone Meaner Dog Ear P-90, ovládaný pomocí potenciometrů Master Volume a Tone (500 kOhm / 250 kOhm) značky Emerson, jejichž krytky jsou soustruženy z ořechového dřeva. Mendocino Junior je nabízen za cenu 2700 dolarů, včetně pevného pouzdra RB Continental a dalších doplňků.

„Inspirován vintage kousky z padesátých. let, které máme rádi, jsem se snažil vytvořit nástroje se stejným pocitem a zvukem,“ říká kytarář Barry Grezbik a dodává, „konstrukce z regenerovaného dřeva původně vytěženého před 100 lety nám dala určitý náskok. Tato sekvoj je mimořádně dobře vyzrálá a má živost i výbornou rezonanci, kterou je těžké získat z mladších nedávno vytěžených stromů.“

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?