- Reklama -
DomůKytaryDouble cut SL-K od b3 Guitars

Double cut SL-K od b3 Guitars

- Reklama -

Gene Baker z firmy b3 Guitars, bývalý kytarář elitní divize Fender CS, produktový manažer značek Ernie Ball, D’Angelico apod., spojil síly s master builderem Yoshiyuki Kikuchim a vytvořili novou sérii kytar řady SL-K, jejichž koncepce trochu připomíná hybrid mezi nástroji PRS Custom a Gibson LP Standard Double Cutaway Plus. Kolekce je tentokrát ručně vyráběna v Japonsku a podle slov šéfa b3 Guitars splňuje stejné konstrukční i zvukové kvalitativní nároky jako kytary postavené v kalifornské centrále, fungující na bázi Custom Shopu.

Celomahagonový SL-K s lepeným krkem a javorovým topem má hmatník z odolného dřeva pau ferro, opatřený 22 středně silnými pražci Jescar 6105, do hlavice potažené ebenem jsou vsazeny strojky Gotoh a stejná značka dodala i struník stopbar s kobylkou tune-o-matic. Dvojici humbuckerů b3 Original Design ve stylu snímačů PAF ovládá třípolohový přepínač, samostatné hlasitosti a tónové clony s push/pull rozepínáním cívek.

Oficiální cena modelu, nabízeného v odstínech Black, Honey Burst, Trans Blue, Trans Red, Gold Top, Brock Burst, White, Trans Purple, Lavender Blue Metallic a Black Top, krytých tenkou vrstvou uretanového laku, byla nastavena pod hranicí 3000 dolarů včetně luxusního pevného pouzdra.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?