- Reklama -
DomůEfektyChase Bliss Habit: experimentální delay s velkou pamětí

Chase Bliss Habit: experimentální delay s velkou pamětí

- Reklama -

Chase Bliss Audio, renomovaný výrobce efektů z americké Minnesoty, přidal do svého portfolia delay Habit, který má dostatečné datové úložiště na to, aby si pamatoval vše, co jste zahráli v posledních dvou minutách, a záznam následně využil k vytváření zajímavých zvuků a textur. Nahrávací jednotka je aktivní po celou dobu zapnutí efektu.

Do této paměti lze vstoupit a skenovat či přehrávat party z minulosti, nebo hrát společně s nimi a vytvářet nové, vrstvené zvuky. Značka připomíná, abyste kompoziční stránku pedálu vnímali jako „sampler volné formy“, jenž umožňuje spojovat jednotlivé momenty dohromady a vytvářet tak skutečně jedinečné zvuky, jako jsou např. nikdy předtím neslyšené delaye, bizarní smyčky a přechody, a dokonce i celé skladby zachycené přímo v pedálu.

Dvouminutovou paměť navázanou na ovladač Scan je možno využít v automatickém i manuálním režimu, potenciometr Modify tvaruje frázi pomocí výběru flexibilních modifikátorů, zatímco knoflík Spread přidává sekundární odezvu a tím pádem i zvuky typu multi-tap. Celá čelní strana šasi je vyhrazena pro malá DIP switche s celkem 16 interaktivními mody. Monofonní delay je opatřen výstupem pro exp/CV pedál, konektorem Tap/MIDI, čtyřmi páčkovými přepínači a dvojicí footswitchů obsluhujícími bypas a tap/hold.

Zvukové možnosti Habitu, který nabízí i klasický delay, jsou tak téměř neomezené a o flexibitě tohoto modelu, vybaveného samozřejmě i modulací, synchronizací či analogovým dry thru výstupem, hovoří také padesátistránkový manuál. Efekt s proudovým odběrem 150 mA je napájen 9V adapterem, cena byla nastavena těsně pod hranicí 400 dolarů.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?