- Reklama -
DomůKytaryCharvel MJ San Dimas SD24 CM: japonská signatura Guthrieho Govana

Charvel MJ San Dimas SD24 CM: japonská signatura Guthrieho Govana

- Reklama -

S odkazem na konec osmdesátých let, kdy se kytary Charvel vyráběly výhradně v Japonsku, představila značka nový model Guthrie Govan Signature MJ San Dimas SD24 CM, postavený podle specifikací tohoto excelentního britského kytaristy, skladatele a lektora, člena kapel Asia nebo The Aristocrats, autora soundtracků a spolupracovníka řady známých jmen, jako např. Hans Zimmer, Jordan Rudess, Periphery či Lee Ritenour apod.

Nástroj s menzurou 25.5 palců má tělo z lípy doplněné jasanovou vrchní deskou a speciálně tvarovaným spojem pro snadný přístup k horním partiím hmatníku. Šroubovaný javorový krk prošel tepelnou úpravou, dostal grafitové vyztužení, saténovou povrchovou úpravu zadní strany a kolečkový šroub umístěný za posledním pražcem.

Hmatník z karamelizovaného javoru s proměnlivým radiusem 12 – 16 palců a trochu zvláštně značeným profilem Speed Neck nese 24 masivních jumbo pražců z nerezové oceli, krémové poziční značky, postranní luminiscenční tečky a ořech ze směsi Graph Tech TUSQ XL široký 42.86 mm. Komfort navyšují také pečlivě zakulacené hmatníkové hrany.

Mezi další prémiové prvky patří tři speciálně vinuté zakázkové snímače Charvel uspořádané v univerzální konfiguraci HSH s pětipolohovým nožovým přepínačem, společnou hlasitostí, tónovou clonou a na Govanovo přání také dvoucestným páčkovým mini switchem aktivujícím firemní okruh simulující single-coilový režim u obou humbuckerů v polohách 1 a 5. Číslované potenciometry jsou osvíceny pro lepší viditelnost v pódiových podmínkách.

Hardware krytý vrstvou chromu tvoří zapuštěné dvoupivotové uzamykatelné vibrato Charvel se zásuvnou bezzávitovou hřídelí a mosazným blokem, pozitivně ovlivňujícím rezonanci, sustain a čitelnost tónu, ladění zajišťují spolehlivé uzamykatelné strojky značky Gotoh.

Japonský model Charvel Guthrie Govan Signature MJ San Dimas SD24 CM je nabízen v nadčasovém transparentním odstínu Three-Tone Sunburst, dávajícímu vyniknout výrazné kresbě jasanového topu. Oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 2800 dolarů, součástí dodávky je pevné pouzdro, servisní klíče a další doplňky.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?