- Reklama -
DomůBicíBubeník Roman Lomtadze a jeho Drum Empire

Bubeník Roman Lomtadze a jeho Drum Empire

- Reklama -

V rámci svého prvního sólového tour dorazil do olomouckého rockového klubu Bounty Roman Lomtadze, bubeník americké kapely „Daron Malakian and Scars On Broadway“. V Čechách je více známý ze svého působení v kapelách Arakain, Čechomor nebo Eleison. Hrál také s Kamilem Střihavkou či Michalem Pavlíčkem. Ale dost bylo minulosti. Pojďme se podívat na jeho show, kterou nazval epicky, Drum Empire.

Roman rozjede svou show skvělými předělávkami tradičních gruzínských lidovek. Už po třetí skladbě jsou lidé v klubu ve varu. Nečekejte rozsáhlá bubenická sóla či nesmyslné aranže, které nám ukážou, jak skvěle Roman upravil tu či onu píseň nebo co se naučil po večerech. NE. Vše má hlavu a patu a koncert si užijete.

V průběhu představení můžeme slyšet skladby, které vznikly během jeho dlouholetého pobytu ve Spojených státech. Roman ve své bubenické show i velmi dobře zpívá. (CD s těmito skladbami bylo ke koupi na místě.).

A co všechno zaznělo mimo gruzínských lidovek? Zazněly Romanovy skladby ze zmiňovaného sólového alba. Zároveň jsme mohly slyšet písně připravené přímo pro tuto show. Součástí bylo také desetiminutové poděkování v podobě tzv. medley (směsice či mix skladeb) kapelám, které ovlivnily Romanovu kariéru. Dle našeho názoru to byl vrchol vystoupení. Jako přídavek zazněla i celá skladba z poslední desky Čechomoru na které Roman spolupracoval.

Celý program vám uběhne jako voda, aniž byste se na minutu zastavili a řekli si: To je ale nuda! No a co trochu srovnání?

Podobnou show máme možnost v Čechách vidět ještě od Miloše Meiera. Jako bubeník kapely Dymytry se moc neuplatní, tak si jede svoji vlastní show Drumming Syndrom. Milošova show je oproti koncertu Dymytry daleko lepší, vtipnější a neupadá k agrometalu jako zmiňované Dymytry.

Pokud bychom chtěli srovnat Milošovu a Romanovu show obě jsou profesionálně a profesně zmáknuté k naprosté spokojenosti jakéhokoliv návštěvníka. Jediný a to zásadní rozdíl je v tom že Roman navíc v některých skladbách zpívá.

Pokud si najdete kdykoliv čas, zajděte se podívat na Romanovu show, která boří hranice mezi východem a západem a dalo by se říct i severem a jihem. Držíme palce Romanovi a těšíme se na další koncert v Olomouci či jiném klubu v Čechách.

Roman Lomtadze hraje na: bicí Pearl, činely Paiste, paličky Balbex.
Web: romanlomtadze.com

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?