- Reklama -
DomůBaskytaryBasové single-coily Lollar Bass VI

Basové single-coily Lollar Bass VI

- Reklama -

Snímače Lollar Bass VI jsou navrženy speciálně pro nástroje Fender Bass VI a jejich nástupce s obdobnou koncepcí, které by s těmito single coily měly být použitelnější pro širší škálu herních stylů. Díky špičkovým komponentům a materiálům se podle slov výrobce podařilo posunout platformu Bass VI na další úroveň, nabízející optimálněji vyváženou dynamiku, barevnější spektrum a silnější projekci. V porovnání se sériovými snímači poskytuje řada Lollar Bass VI také bohatější harmonickou složku a rychlejší atak.

Sada tří snímačů navíc boduje citlivou interakcí v závislosti na zvolené poloze přepínače a podle zapojení lze využít až 14 různých konfigurací. Krkový a střední snímač jsou ideální pro tradiční basové zvuky, které se skvěle hodí ke standardní práci s basovou linkou s dostatkem nízkých frekvencí v plném mixu. Kobylkový singl je pevnější a údernější, více podobný charakteru barytonové kytary – takže v daném případě se jedná o dobrou volbu pro hraní akordů či žánrů jako je „spaghetti western“ a podobně.

Firma doporučuje kombinovat tyto snímače s potenciometry s odporem 250 kOhm a kondenzátory o kapacitě 0.047μF i když originalitě a vlastnímu vkusu se meze nekladou, Lollar Bass VI by měly odvést svou práci i při propojení s ovladači postavenými na jiných hodnotách. Průměrný odpor jednotlivých single coilů: kobylka 9.3 kOhm, střed 7.8 kOhm, krk 5.8 kOhm. Snímače jsou dodávány v odstínech Black, White, Cream, cena se pohybuje okolo 130 dolarů za kus.

- Reklama -
- Advertisment -

Poslední přidané

- Advertisment -

Neuniklo vám?